Ką veikti Šventojoje?

Baltijos jūra Šventojoje

Šventoji – vienas gražiausių Lietuvos kurortų, kuris dėl pramogų gausos, nuostabios gamtos bei patrauklių paslaugų – kaina lenkia ne tik tokius rečiau aplankomus kurortus kaip Nida arba Kuršių Nerija, tačiau ir Palangą, kuri iki šiol buvo tituluojama pramogų sostine.

Papildomas privalumas, kad namelių nuoma Šventojoje priimtina lietuvio piniginei, juolab, platus skirtingų namelių pasirinkimas suteikia šansą kiekvienam rasti tai, ko jis ieško ir turėti tokias atostogas, kokios jam atrodo pačios patraukliausios: nuo labai triukšmingų iki labai ramių.

Šventoji – net ir būdama tokia maža gali skirtingiems žmonėms pasiūlyti labai daug įvairių pramogų. Taigi, ką čia veikti?

Beždžionių tiltas. Jeigu esate Šventojoje – tokiu atveju būtinai turite aplankyti šio miestelio simbolį. Tiltas juosia Šventosios upės krantus ir juo eidami galite pajusti nesvarumo būsena. Išsirinkus miegamuosius namelius netoli tilto – galėsite jį aplankyti net kelis kartus. Ne tik dieną, kai daugiausia turistų, tačiau ir nakties metu, kai dangų puoš nuostabios žvaigždės.

Žemaičių alka. Esantys Šventojoje taip pat turi aplankyti ir Žemaičių alką, kuri buvo atstatyta 1998-ais metais. Ką joje pamatysite? Ogi natūraliai atkurtą pagonišką šventvietę, kurioje yra įkurta paleoastronominė observatorija. Anksčiau ši observatorija stovėjo Palangoje, ant Birutės kalno. 

Žavi ne tik bendras vaizdas puikiai iliustruojantis senovės lietuvių religinius ritualus, tačiau ir menininkų išdrožti dievų vaizdiniai. Čia Jūsų laukia Perkūnas, taip pat, Aušrinė, Žemyna, Patulas, blogasis velnias bei daugelis kitų pagoniškų baltų dievų bei dievybių. Kuomet saulė leidžiasi į jūrą – naudojantis čia įstatytų stulpų pagalba galėsite nesunkiai apskaičiuoti skirtingas kalendorines šventes: Rasos, Gandro diena, Kalėdos ir taip toliau.

Žemaitiu Alka

Žvejo dukros. Dar vienas Šventosios simbolis yra žvejo dukros, kuris simbolizuoja visų išplaukusių ir nebegrįžusių jūreivių dienas. Tai – 1982-ais metais pastatyta nuostabaus grožio skulptūra, kurios aukštis siekia net 4 metrus. Joje vaizduojamos trys dukros, kurios žvelgia  į jūrą gilių žvilgsniu laukdavo iš jos grįžtančio tėčio-žvejo. Skulptūros autorius yra menininkė  Zuzana Pranaitytė.

Žvejo dukros Šventojoje

Šventosios švyturys. Suprantama, kad jūriniuose kurortuose labai daug svarbos turi švyturiai, tad vieną galima rasti ir Šventojoje. Jis neatrodo labai įspūdingai, tačiau perteikiant simbolizmo prasmę jie atlieka labai svarbią funkciją. Švyturys buvo pastatytas dar 1957-ais metais. Nuo jūros jis yra nutolęs per beveik 800 metrų. Aukštis – 40 metrų. Įdomu tai, kad šio signalo matomumas siekia net iki 30 metrų, tad jį puikiai signalizuoja jūreiviams apie krantą. Jis veikia iki šių dienų, tad jeigu ieškote romantiškos vietos – apsilankyti čia labai rekomenduojame.

Šventosios švyturys

Pažintinis takas. Jeigu norite daugiau laiko praleisti gamtos apsuptyje – tokiu atveju siūlome pavažiuoti porą kilometrų nuo Šventosios ir apsilankyti pažintiniame take. Čia ne tik galėsite ramiai papiknikauti, tačiau vaikams įrengta smagi žaidimų aikštelė. Takelio metu galėsite pasigrožėti menininkų kurtomis skulptūromis, kurios padės geriau pažinti lietuvių liaudies meną.

Poilsis prie jūros. Žinoma, Šventoji labiausiai traukia nuostabaus grožio paplūdimiais, kurie yra sutvarkyti, tačiau per daug nepergrūsti žmonių skaičiumi. Puikus pasirinkimas yra namelių nuoma prie jūros. Tokiu atveju galėsite visiškai atsipalaiduoti ir negalvoti apie transportą, jūrą pasieksite lengvo pasivaikščiojimo metu. Nauji nameliai poilsiavietėje “Pilkas Namelis” Šventojoje gali pasigirti ne tik netolimu atstumu iki Baltijos jūros, tačiau ir pramogomis komplekso kieme. Juk geros atostogos prasideda nuo tinkamiausios gyvenamosios vietos pasirinkimo, taip?

Tokia ta Šventoji. Gana rami, jauki, apsupta nuostabaus grožio gamtos ir suteikianti galimybę visiškai atsipalaiduoti ir pasinerti į atostogas. Jų pradžia prasideda nuo namelio pasirinkimo, o kai jau turite kur gyventi – visa kita tik mažos smulkmenos.

Poilsis netoli jūros “Pilkame Namelyje” laukia Jūsų!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *